Výhodná dovolená v Chorvatsku

domů vzkaz recenze facebook
Cestovní kancelář Maják
MENU

Francie

Francie: lyžařská destinace skutečně vysokohorská

Kam na lyže, pokud si chcete užít to opravdu nejlepší v celosvětovém měřítku? Určitě do Francie, zejména pak do oblasti Savojska.

Sjezdovky, volný terén i snowboardové areály ve Francii jsou doslova pohádkou o dovolené na horách. Nikoho proto nejspíš nepřekvapí, že když už se filmaři rozhodnou natáčet v Alpách pro značky jako Salomon, Head, Burton nebo Nitro, hrají v hlavní roli právě francouzské Alpy.

Hlavní benefity francouzských Alp:

  • Sjezdovky jsou výjimečné z hlediska délky, šířky, propojení a hlavně vzdálenosti od residencí (zpravidla maximálně do 100 m).
  • Lyžování ve velmi vysokých polohách zaručující bezproblémovou sněhovou pokrývku.
  • Každým rokem se zvyšující kvalita lanovek i umělého zasněžování.
  • Vynikající francouzská kuchyně.

Délka, šířka a propojení sjezdovek je unikátní. Lyže sundáte jen při nástupu do lanovky

Ve Francii si přijdou na své všichni – profesionální lyžaři, úplní začátečníci i rodiny s malými dětmi. Ve všech střediscích je také vždy minimálně jeden snowboardový areál s halfpipe, quarterpipe, nebo raily a zpravidla je součástí střediska i boardercrossový areál, nebo černá sjezdovka s boulovým svahem.
Co je ve Francii opravdu výjimečné, je délka a šířka jednotlivých areálů a jejich propojení. Tady prostě zujete lyže jen při nástupu do kabinové lanovky.

Doporučujeme střediska v oblasti Trois Vallées, tady je neuvěřitelných 610 km tratí, nebo Espace Killy a Grandes Rousses. Pokud by se tato střediska pomyslně utkala se světovou konkurencí, jistě by skončila „na bedně“, ne-li úplně nejvýš.

Moderních lanovek přibývá každým rokem

Modernizace lanovek neustále probíhá, každým rokem přibývá především těch přepravně nejvýkonnějších 6sedačkových a 8sedačkových. Zde jsou ve srovnání s Itálií síly vyrovnány.

Ubytování většinou nenadchne, gurmáni si ale přijdou na své

Jak komfortní můžete čekat ubytování? V tomto ohledu dává Francie v porovnání s ostatními alpskými velmocemi jasně najevo, že ubytování není to hlavní, proč se sem jezdí. Ale i tady samozřejmě výjimky jsou. Především nové residence společnosti CGH splňují nejvyšší „ubytovací“ nároky.

Pomineme-li ubytování, což ostatně určitě není největší kus z pomyslného koláče představ o dovolené na horách, musíme zmínit místní gastronomii. Francouzská kuchyně je zkrátka rozkoš - výtečná jídla, bezkonkurenční červená vína, nepřeberný výběr sýrů všech chutí, savojské speciality nebo třeba čokoládové fondue – jen kvůli tomu by stálo za to Francii navštívit, což Vám jednoznačně doporučujeme. Atmosféru zdejšího lyžování totiž snad ani nejde popsat slovy, ta se musí prostě zažít na vlastní kůži.

Val Thorens

Nejvýše položené lyžařské středisko Evropy (ubytování ve 2 300 m.n.m.). Příznivé klimatické podmínky, přítomnost okolních ledovců, velmi dobrý systém umělého zasněžování, ale zejména vysokohorksá poloha zaručují 100% sněhové podmínky pro lyžování od konce listopadu až do půlky května. Vistuá kabinová lanovka s kapacitou až 150 osob vedoucí na Cime de Caron (3 200 m.n.m.) skýtá jeden z nejhezčích výhledů na celé panorama Alp nejen francouzských, ale při dové viditelnoi i na Alpy švýcarské a italské. Trasy pro běžkaře, osvětlená 6 km dlouhý sáńkařská dráha.

Val Thorens - Residence Reine Blanche

Residence Reine Blanche

Termínpočet
nocí
cena
4 dospělí
cena
3 dospělí
cena
2 dospělí
Více
informací
23.03.2018 - 31.03.2018714 790 Kč15 790 Kč 17 790 Kč kalkulace

Další nabídky zašleme na základě Vašich požadavků

Dotazník